BİZ KİMİZ?

Bodrum Bitez’de Esra Akkaya ve Melis Gündoğar’ın 2016 güzünde gerçekleştirdikleri rüyaları…

Yenilir, içilir, söyleşilir masal dinlenir masal olunur…

 

NE YAPARIZ

Masal

Atölyeler

Esra Akkaya ile YARATICI ÖZ İLE BULUŞMA

(4 haftalık başlangıç atölyesi- yetişkin)

18 Ekim 16.00 – 19.00 her salı

Çocukluğundaki  yaratıcı haline geri dönmek. Yaşamı yeniden yeni gözlerle kucaklamak elimizde ‘Öz’ümüzde çünkü o hiç yaşlanmayan parçan her yaşını aldı ve hala hepsini taşıyor. Çocukluğun kadar yaratıcı ve bilgesin. Şimdi büyümenin örseleyici süreci birçok blokajlar koydu özüne. Yapamazsın, ayıp, günah, yasak, sevilmeme korkusu, kendini sevmeyi unutturdu belki. Özgürce oynamayı hayatı eğlenceli kılmayı unutturdu. Tamam, o zaman hatırla! Şimdi!

Gökçe Es ile Çember Atölyesi  

19 Ekim 16.00- 19.00

Bir Meksika halk sanatı olan Ojo de Dios (Tanrı’nın gözü) renkli ipler ve çubuklar kullanılarak dokunan koruyucu bir tılsım, şans getiren bir nesne, bir ritüel ve meditasyon aracıdır. Bilinmeyenin ve bilinemez olanın gizemini vurgulayan, görmenin ve anlayışın gücünü temsil eden bir semboldür. Meksika’nın batısında yaşayan Huichol yerlilerinin geleneğine göre yeni doğan bebeğe ebeveynleri tarafından, hayatının ilk yıllarında korunması ve iyi şans getirmesi için dokunur ve 5 yaşına kadar her yıl için bir renk eklenirmiş. 

Bu çemberde koruyucu bir tılsım olan Ojo de Dios mandala sanatını bir meditasyon aracı olarak kullanmayı öğrenecek, kendi mandalanızı yapacak aynı zamanda: Meditasyon, çemberde oturmak, çember adabı, niyet etmek, seremoni ve ritüel nedir? gibi soruların cevaplarını bulacaksınız. Yeni olan için niyetlerimizi birlikte dokuyacağız.

Söyleşiler

Esin Çağlayan ile Farkındalık Söyleşisi

6 Ekim 16.00 – 19.00

 

Kitap Sohbetleri

Performans

Mekan

Atıştırmalıklar

Özel günlere ev sahipliği

 

FOTOĞRAFLAR

 

NEREDEYİZ

Adres : 1312 sok. no:12 Bitez Bodrum Muğla

Telefon: 0252 385 43 28

Kroki